working out the value?

Try to post your problem here, there is a chance, someone clever will help you.

Moderator: convert-me.com

working out the value?

Postby Guest » Tue Nov 15, 2005 10:45 pm

Hi can someone help with this please;
18ml of Snaz face paints cost, $7.50
1oz of Wolfe bros. face paint costs £8.00
which one is the better value for money?
many thanks for your help, I have no idea how to convert this one
Anne
Guest
 

Postby Guest » Tue Nov 15, 2005 11:18 pm

sorry my finger slipped when typing, lets try this again,
18ml of Snaz face paints costs $7.50
1oz of Wolfe bros face paints costs $8.00
which one is the better value for money?
and how do you work that out I have no idea, I got as far as 1oz=28.34 grams, then my brain froze.....
help me please,
anne
Guest
 


Return to Other math problems

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

Our Privacy Policy       Cooking Measures Converter       Metric conversions